Dôležitá výhra nad Légiou

10.02.2013 18:02

V 17. kole Seredskej Interligy sme nastúpili na dôležitý zápas proti Légii Inter, ktorá bola pred zápasom o 6 bodov pred nami. Išlo o súboj druhého s tretím a o to, či sa dotiahneme na nich alebo Légia si zvýši náskok a upevní tak svoju pozíciu. Takmer hneď po úvodnom hvizde sme sa našťastie ujali gólom Kmína a dostali tak trochu súpera pod psychický tlak. Súper bol nútení, nakoľko ich na zápas prišlo málo, pustiť brankára do hry a vystriedať ho za zraneného Jura Drábika. A pravdepodobne aj to bol jeden z momentov, ktorý ovplyvnil zápas v náš prospech. Treba však uznať, že sme zápas sme aj veľmi dobre zvládli po hernej stránke a hlavne napádanie v útoku robilo súperovi problém. Skóre sa druhýkrát menilo po kikse už spomínaného súperovho brankára, ktorému prepadla cez ruky nakopnutá lopta. Polčas sa teda skončil 2:0 pre Kávenky. V druhom polčase pokročoval vyrovnaný súboj, ktorý zdramatizoval súperov gól. Potom mal súper trošku prevahu a zase sa schylovalo k tomu, že si to pokašleme. Zaúradovala však šťastena a Milanko hlavou prekonal pomedzi ruky súperovho brankára a zvýšil tak vedenie opäť o dva góly. Súper stihol ešte znížiť stratu, ale vyrovnať už nedokázal. Zápas sa skončil 3:2 v náš prospech a dotiahli sme sa tak na Légiu uz len na tri body. Veľkú pochvalu si zaslúži aj náš brankár!!!